Všechny fotky a příspěvky jsou pořizovány administrátorem nebo vkládány se souhlasem vlastníka !!!

Dolní Dunajovice - Ch.N.Ves "A"

7:2  (3:2)

Branky: 2´ (0:1) Jiří Laža; 36´ (3:2) Jiří Hanzlíček

Sestava: Michal Brychta - Marek Baránek, Pavel Polách, Jaroslav Votava, Petr Darmovzal - Petr Hlavatý, Jiří Laža, Zdeněk Masařík, Tomáš Křivánek - Zdeněk Kuřil, Jiří Hanzlíček

K dalšímu mistrovskému utkání Okresního přeboru zajíždělo mužstvo mužů Sokola Charvátská Nová Ves na hřiště Sokolu Dolní Dunajovice. Vzhledem k účasti "A" mužstva na turnaji v italském Privernu odjelo odehrát utkání "B" mužstvo. Utkání začalo pro hosty dosti nečekaně, když se hned ve 2 minutě z prvního útoku ujali vedení brankou Jiřího Laži, který dokázal překonat domácího brankáře střelou z hranice pokutového území po výborné přihrávce od Zdeňka Kuřila. V 10 minutě fauloval v pokutovém území domácího hráče Jaroslav Votava, ale rozhodčí naštěstí jeho zákrok jako nedevolený neposoudil. O další 2 minuty později však domácí stav utkání vyrovnali, kdy v síti hostů skončila střela ze 16 metrů. V tu chvíli domácí zcela ovládli hru a na branku hostí se valil jeden útok za druhým, kterým hostující obrana s vypětím všech sil a hlavně díky výborným zákrokům brankáře Brychty odolávala jen do 18. minuty, to se kolem stoperské dvojice prohnala hned trojice domácích hráčů a míč dopravila až do brány. Další branku hosté obdrželi v 34. minutě, kda domácí zvyšovali na 3:1. Kapku naděje hostům dala o 2 minuty později dvojice Masařík, Hanzlíček, když prvně jmenovaný dokázal projít s míčem přes celé hřiště a přesně nacentrovat na hlavu Hanzlíčka, který míč uklidil do sítě domácích. Tento gól hosty na chvilku probudil a ti si vytvořili dvě slibné příležitosti. Nejprve Masařík z přímého kopu z cca. 20 metrů těsně minul branku a o minutu  později tvrdě pálil z 25 metrů Křivánek, jehož střelu dokázal domácí brankář s námahou vyrazit. První poločas tedy skončil pro hosty přijatelným výsledkem, a to zejména díky vynikajícím zákrokům brankáře Brychty. Ten si svou slabou chvilku vybral hned po poločase, když jej z velkého úhlu překonal domácí hráč střelou, která mu k údivu všech přítomných proklouzla mezi nohami a skončila v bráně. To již na hřišti chyběl Marek Baránek, kterého o poločase střídal Karel Kaňa. První gól v síti hostů předznamenal vývoj druhého poločasu, kdy domácí postupně v 54., 77. a 83. minutě přidali další tři branky a hosté na ně již nedokázali odpovědět. V týmu hostí se do hry ještě dostali v 61.minutě Jan Helešic, který střídal Hanzlíčka a v 77.minutě nahradil Votavu Milan Kaňa.

......................................................

"B"

Zaječí "B" - Ch.N.Ves "B"

3:5  (1:2)

Branky: 30´ (1:2) a 76´ (2:5) Tomáš Křivánek; 14´ (0:1) Milan Kaňa; 54´ (2:3) Jiří Píža; 71´ (2:4) Jan Helešic

Další mistrovské utkání sehrálo "B" mužstvo na hřišti v Zaječí, kde se utkalo s "B" mužstvem místního Sokola Zaječí. Trenér mužstva pan Stanislav Baránek nominoval tuto základní sestavu: Vít Gasnárek - Josef Fibingr, Milan Kaňa, Radek Kovanič, Tomáš Hanzlíček - Jan Helešic, Jiří Stanický, Petr Hlavatý, Tomáš Křivánek - Jaroslav Tuček, Jiří Píža na lavičce byli dále připraveni Miroslav Žák, Aleš Holomek, Pavel Polách a Jaroslav Votava. Po úvodních 14 minutách, kdy to byl spíše boj než fotbal došlo ke stažení Jiřího Píži domácím hráčem v pokutovém území a rozhodčí po právu nařídil pokutový kop, k míči se postavil kapitán hostů Milan Kaňa a dělovkou doprostřed brány pod břevno dostal hosty do vedení. Za dalších 5 minut však bylo vyrovnáno, když domácí taktéž proměnili penaltu, když odražený míč trefil ruku Radka Kovaniče. Od 25´ pomalu hosté začali ovládat hru a vytvořili si hned několik slibných šancí. Gól dali hosté ve 30´ utkání, kdy Milan Kaňa posadil balon po zahrávaném přímém kopu přesně na hlavu Tomáše Křivánka, který nedal domácímu brankáři šanci. Již o 3 minuty později se na branku domácích hnala trojice Tuček, Křivánek, Píža. Posledně jmenovanému však chyběl krok, aby zasáhll balon a dokázal jej dostat do prázdné branky. O minutu později vysunul Helešic Pížu, který dokázal obehrát i brankáře, ale jeho slabou střelu z úhlu stačil vykopnout domácí obránce z brankové čáry. Za další minutu opět Píža z velkého úhlu prázdnou bránu netrefil. Velice podivná situace se odehrála v 39´, byl na hranici pokutového území doslova sestřelen Jaroslav Tuček a rozhodčí nejenom, že faul neodpískal, ale dokonce Tučkovi udělil žlutou kartu za simulování. Jeho zranění z tohoto souboje však bylo natolik vážné, že musel hřiště opustit a byl střídán Alešem Holomkem. V závěru poločasu ještě Helešic netrefil ze 6 metrů z voleje branku.

Na začátku 2. poločasu obdržel za mluvení žlutou kartu Stanický. V 52´ dostal domácí útočník balon za obranu hostí a přehodil vybíhajícího brankáře hostí Gasnárka, čímž srovnal na 2:2. Již o dvě minuty pozděli, ale vysunul Holomek Pížu, který dokázal z 10 m z pravé strany prostřelit brankáře domácích a dostal hosty opět do vedení. V 65´minutě nastoupil na hřiště Pavel Polách, který vystřídal Aleše Holomka. V 67´minutě nechala trestuhodně obrana hostí ve svém pokutovém území zpracovat balon domácího útočníka, který však zbrkle překopl branku. V 70´ obdržel žlutou kartu Tomáš Křivánek. V 72´minutě hosté zahrávali rohový kop, přetažený centr vrátil na hranici pokutového území Tomáš Křivánek a Jan Helešic se po první nevydařené střele opřel znovu do balonu a jeho střela skončila v levém horním rohu branky domácích - 2:4. V 75´ fauloval na pravém rohu pokutového území domácího hráče Tomáš Hanzlíček a následný přímý kop dokázal vyrazit brankář hostí Gasnárek. Za další minutu se po domácím rohu zmocnil míče ve vlastním pokutovém území Tomáš Křivánek, který proběhl přes celé hřiště a po krásném sólu překonal i brankáře domácích - 2:5. Prakticky z dalšího protiútoku však domácí dokázali snížit na konečných 3:5 pro hosty. V 78´ obdržel žlutou kartu Pavel Polách za zakopnutí míče a na hřiště se dostal poslední ze střídajících Miroslav Žák. V 85´ předvedl dva vynikající zákroky domácí brankář, kdy nejprve vyrazil dělovku Křivánka a následně i dorážku Stanického. Velkou kaňkou na velmi nervózním utkání, které nejvíce ovlivnil rozhodčí velmi slabým výkonem, byla situace v 87´, kdy domácí obránce udeřil pěstí do obličeje Petra Hlavatého. Na hřišti se strhla strkanice mezi hráči a obránce domácích byl po tomto brutálním zákroku vyloučen. Následně bylo utkání ukončeno. Hosté tedy tým Sokol Charvátská Nová Ves "B" ač v dosti pozměněné sestavě si tak odvezl další tři zasloužené body ze hřiště soupeře. Gratulujeme.                                                Car

.............................................................