Sokol Charvátská Nová Ves - Sokol Strachotín

1:0 (1:0)

Branka: Dušan Fungáč

Sestava: Radek Košťál - Karel Herák, Pavel Michna, Vladimír Beneš, Radek Kaňa - Dušan Fungáč, Zdeněk Košťál, Petr Bača, Marian Pavlík - Zdeněk Masařík, Tomáš Bartošík (56.´Petr Ilkovič)

Domácí nastoupili do utkání ve snaze odčinit debakl z posledního kola a udržet se v horní polovině tabulky.  Do první vážnější šance se dostal domácí tým v 6.minutě utkání po rohovém kopu, kdy brankář hostí vyrazil jeden z centrovaných míčů k nohám Vladimíra Beneše, jehož střela neprošla hradbou obránců hostí. Krásný fotbalový moment přinesla 12.minuta, to si na centrovaný míč z kopačky Mariana Pavlíka nejvýš vyskočil opět Beneš a jeho přesnou a tvrdou hlavičku směřující pod břevno brány Strachotína bravurním zákrokem vyrazil brankář na rohový kop. Nebezpeční však byli i hostující fotbalisté, zejména jejich šance z 22.minuty, když jejich hráč obešel i domácího brankáře, ale jeho střela z úhlu skončila naštěstí na boční síti brankáře Košťála.  Brankou neskončila ani střela Tomáše Bartošíka, který střílel z úhlu nad bránu.  Ústřední postavou posledních minut prvního poločasu byl domácí záložník Dušan Fungáč. Nejprve v 43.minutě zahrával roh a míč zatočil rovnou do brány čímž dostal domácí do vedení a posléze v poslední minutě poločasu zbytečně zahrál rukou a zápas tak pro něj předčasně skončil. Hostům však převaha jednoho muže v poli navíc štěstí nepřinesla a spíše jim svazovala nohy. Domácí i přes oslabení odehráli zbytek zápasu velmi dobře takticky, hosty pustili pouze do jedné šance, se kterou si domácí brankář poradil a neustále hrozily rychlými protiútoky a byli pro obranu hostů stálým nebezpečím. Za způsob jakým odehráli druhý poločas si určitě zaslouží celé mužstvo uznání všech fanoušků.

Sokol Charvátská Nová Ves "B" - FK Moravská Nová Ves "B"

2:0  (1:0)

Branky: Tomáš Křivánek 2x

Sestava: Michal Brychta - Radek Kovanič (39.´Milan Štora), Pavel Polách, Jaroslav Votava, Radim Slavaka - Petr Michalec, Roman Hamšík, Petr Darmovzal, Tomáš Křivánek - Petr Hlavatý (52.´Petr Hruška), Jiří Hanzlíček (83.´Jiří Píža)

Utkání s lídrem tabulky začala rezerva Charvátské Nové Vsi aktivněji než hosté a za svou aktivitu byla i po zásluze odměněna vstřelenou brankou, když už v 7.minutě Petr Hlavatý vysunul do úniku Tomáše Křivánka, který dokázal najít pro svou střelu dostatek prostoru mezi vybíhajícím brankářem a tyčkou hostující brány.  Zhruba po 15 minutách náporu domácích se hra vyrovnala, pod neustálým tlakem byla zejména pravá strana obrany domácího týmu, kudy vedli hosté prakticky všechny své útoky. Z velkého přetížení pravé strany pramenilo i několik chyb, které domácí hráči hasili na poslední chvíli často i za cenu faulů, zato však v dostatečné vzdálenosti od domácí brány. Hosté se tak, mimo jediné střely z 18 metrů, kterou domácí brankář kryl, vůbec k ničemu nedostali. Domácí pro změnu hrozili zejména po zahrávaných rozích a přímých kopech. Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou stav utkání zvrátit, ale všechny jejich naděje byly uhašeny opět v 7.minutě druhého poločasu, když dlouhý nákop Pavla Polácha přes polovinu hřiště stihl v přímém souboji s brankářem tečovat Tomáš Křivánek a míč k údivu všech propadl přes brankáře a pomalu přejel přes brankovou čáru jeho branky. Druhá obdržená branka hosty doslova srazila do kolen, domácí měli až do konce zápas pevně ve svých rukou a mohli přidat i další branky.  Zejména hlavička Hanzlíčka, střela Hamšíka a nůžky Křivánka nadělaly brankáři Moravské Nové Vsi řadu vrásek.

Dorost

Sokol Charvátská Nová Ves - Mír Velké Bílovice "B"

8:1  (3:1)

branky : Radkovič Martin , Janošek Petr 2x , Novák Karel , Daněk Roman 2x , Klimovič Vojtěch , Bartoš Radek

sestava : Radkovič Miroslav , Novák Karel , Bušo Tomáš , Rác Marek , Bartoš Marek , Špaček Jiří , Magdon Tomáš , Radkovič Martin , Daněk Roman , Machač Matěj , Janošek Petr  -  Jedlička Milan , Čeman Čeněk , Klimovič Vojtěch

Branka: Petr Bača

Sestava: Radek Košťál - Radek Kaňa (35.´ Pavel Michna), Dušan Fungáč, Vladimír Beneš, Karel Herák - Roman Hamšík (20.´ Tomáš Bartošík), Marian Pavlík, Petr Bača, Petr Ilkovič - Zdeněk Masařík, Jiří Laža (60.´Zdeněk Košťál)

Veškerá snaha hostů o uhrátí jakéhokoliv dobrého výsledku na půdě vedoucího týmu tabulky se rozplynula jako pára nad hrncem už po úvodních dvou minutách zápasu, kdy se hráči Březí nejprve přesně trefili z přímého kopu a posléze přidali druhou branku po střele z 18 metrů. Zaskočení hosté se k první střele odhodlali v 6.minutě, Masaříkova střela se ale mezi tři tyče nevměstnala. Do asi největší šance 1.poločasu se hosté dostali ve 20.minutě zápasu, kdy míč po rohovém kopu Bači nakonec skončil na tyči domácí svatyně. Ve fotbale však stále platí staré úsloví „nedáš-dostaneš“ a domácí tak po dalším smrtícím protiútoku zvyšovali na 3:0.  To byl i konečný stav 1.poločasu, ve kterém ještě domácí opřeli tři své střely „pouze“ do konstrukce hostující branky.  Do dobré příležitosti se na začátku druhého poločasu dostal hostující záložník Petr Ilkovič, jehož střela otřásla břevnem domácí branky. Od hostů to bylo na dlouhé minuty vše, a když domácí po svých rychlých útocích přidali v 55. a 61. minutě další dvě branky, vyrostlo skóre zápasu na hrozivých 5:0 pro domácí. Čestný gól se podařilo Charvátské Nové Vsi dát v 28.minutě, když Bača bezpečně proměnil penaltu za faul na Ilkoviče. Konečný účet utkání však ještě domácí upravili minutu před koncem na 6:1. Největší rozdíl ve hře obou soupeřů byl v systému hry, kdy byli domácí často hosty přehráváni v záložní řadě, ale precizní obranou je do vážnějších šancí nepouštěli a spoléhali se na dlouhé nakopávané míče na trojici ofenzivních hráčů či na sérii dvou-tří narážeček při kterých dokázali projít obranou hostů jako nůž máslem a neustále ohrožovat brankáře hostí.

.....................................

Sokol Rakvice "B" - Sokol Charvátská Nová Ves "B"

1:2  (1:0)

Branky: 2x Petr Hlavatý

Sestava: Michal Brychta - Milan Kaňa, Pavel Polách, Jaroslav Votava, Radim Slavka - Petr Hlavatý (38.´Aleš Holomek), Milan Štora, Petr Darmovzal, Tomáš Křivánek - Jiří Píža (46.´Jan Helešic), Jiří Hanzlíček

Domácí začali utkání velkým náporem a byli neustálým nebezpečím pro brankáře hostů Michala Brychtu,který sice v bráně čaroval, když předvedl tři vynikající zákroky, při nichž zabránil téměř jistým gólům, ale v 18.minutě kapituloval a domácí se dostali do zaslouženého vedení 1:0.  Hosté se poprvé vážněji prosadili v 25.minutě kdy po střele Hanzlíčka nedokázal brankařem vyražený míč dopravit do brány Jiří Píža a míč nastřelil jenom do brankaře. Domácí tým byl i nadále lepší a hosty už do šádné šance nepustil. Do druhého poločasu nastoupilů z lavičky Jan Helešic, kterého ruku nastřelil v pokutovém území domácí hráč a mužstvo Rakvic tak v 48.minutě zahrávalo pokutový kop, ten jim brankář Brychta chytil a svým zákrokem vybudil i ostatní hráče týmu Charvátské Nové Vsi ke zvýšené aktivitě.  Zvýšená aktivita předznamenal i vyrovnávací gól na 1:1 z kopačky Petra Hlavatého, který jako poslední posunul míč za brankovou čáru po obrovském závaru v malém vápně domácího týmu. Od této chvíle bylo jen otázkou času kdy se hráči Charvátské prosadí podruhé, protože domácí zcela odpadli  jak po fyzické, tak po herní stránce. Stalo se tomu tak v 70.minutě utkání, kdy Petr Hlavatý přidal svou druhou branku po skvělé nahrávce od Jana Helešice.  Po další výborné přihrávce od Helešice se do šance dostal i vystřídavší Aleš Holomek, ten se uvolnil přes obránce, ale svou střelu nasměřoval pouze do tyče domácí branky.

......................................

dorost:

1:0    (   :    )

22-23.3.2008 - obrázek

Sokol Charvátská Nová Ves "B" - Sokol Ladná "A"

4:0 (1:0)

Branky: Zdeněk Košťál, Tomáš Křivánek, Jaroslav Votava, Jiří Píža

Sestava: Stanislav Jančálek - Radek Kovanič (46´ Radim Slavka), Pavel Polách, Jaroslav Votava, Milan Kaňa - Tomáš Křivánek, Zdeněk Košťál, Petr Darmovzal, Jan Helešic (46´ Petr Hlavatý) - Petr Hruška, Jiří Hanzlíček (65´Jiří Píža)

Do první velké šance utkání se dostal domácí útočník Hruška , jeho střelu z hranice pokutováho území však brankář hostů Lucký kryl.  Do dalších šancí se poté dostali i hráči Ladné, nejprve nebezpečnou pohotovou střelu kryl domácí brankář Jančálek a pár minut další střelu zastavilo břevno domácí svatyně. V dresu domácích pak nebezpečně z velkého úhlu střílel Petr Darmovzal, balon mířící do horního rohu vytěsnil s námahou brankář.  O chvíli později zatlačil domácí tým hosty do jejich pokutového území, z čehož vytěžil několik rohů a také úvodní branku utkání, když v 26.minutě hlavičkoval Jiří Hanzlíček do tyče a odražený míč  pohotově dorazil do brány Zdeněk Košťál.  V prvním poločase ještě stojí za zmínku vyloučení  hráče Ladné (v 40. minutě), který již před tím viděl žlutou kartu za jeden z mnoha nebezpečných faulů.  Druhou branku domácího týmu vstřelil v první minutě druhého poločasu Tomáš Křivánek, který střelou z úhlu prostřelil Ladenského brankáře.  Po několik dalších minut se hra odehrávala hlavně mezi oběma „šestnástkami“ za mírné převahy domácích, kterým však často chyběla přesnost přihrávky ve finální fázi hry.  Na 3:0 pro domácí  zvyšoval v 80.minutě z penalty Jaroslav Votava po faulu v pokutovém území. A na konečných 4:0 upravil stav utkání v 89.minutě střídající Jiří Píža, který již před tím nezužitkoval dvě obrovské šance, když se nejprve snažil technicky míč poslat po zemi k tyči a těsně minul bránu, a posléze při jeho samostatném nájezdu na brankáře volil místo střely kličku a balon si nechal od brankáře, který byl nejlepším hráčem hostů, sebrat z kopačky.

..............................................................................................................

Sokol Charvátská Nová Ves "A" - Slavoj Velké Pavlovice "B"

4:0   (3:0)

Branky:  Bača Petr, Masařík Zdeněk, Ilkovič Petr, 1x vlastní

Sestava: Košťál Radek - Kaňa Radek, Fungáč Dušan, Beneš Vladimír, Herák Karel -   Hamšík Roman (76´ Michalec Petr), Bača Petr, Pavlík Marian, Ilkovič Petr (67´ Slavka Radim) - Laža Jiří (46´ Bartošík Tomáš), Masařík Zdeněk

V utkání s posledním týmem průběžné tabulky Okresního přeboru Břeclavska, byli domácí hráči od počátku aktivnější a fotbalovější.  Do první obrovské šance se hned v úvodu utkání dostal útočník Jiří Laža, který však brankáře hostí nepřekonal. Toho překonal o chvíli později jeho vlastní spoluhráč, který se snažil odkopnout  míč mimo vlastní pokutové území a ten skončil k údivu všech přítomných za zády vlastního brankáře. Domácí i nadále určovali tempo hry a vypracovali si spoustu brankových příležitostí, zejména šance Laži a Bači po gólu doslova volaly. O druhou branku domácího týmu se v 31.minutě zasloužil Petr Bača, který skóroval přímo z rohového kopu, když hostující brankář neodhadl dráhu letícího míče a trestuhodně jej podběhl. Třetí branku přidal v 43.minutě Zdeněk Masařík, který si míč zpracoval před pokutovým územím, uvolnil se přes protihráče a nikým neatakován měl dostatek času aby svou tvrdou střelu umístil mimo dosah brankáře hostů.  Druhý poločas pokračoval ve stejném režimu jako poločas první, jen s tím rozdílem, že se hostující hráči zcela zatáhli před vlastní  pokutové území, kde bránili v 9 lidech a vytvořili tak obraný val, přes který se domácím jen horko těžko dostávali.  Na konečných  4:0 pro domácí zvyšoval v 57.minutě utkání střelou domácí záložník Petr Ilkovič po skrumáži v pokutovém území hostů. I přes spoustu dalších šancí se již domácím skórovat nepodařilo a hosté tak z našeho hřiště odjeli s milosrdnou porážkou 0:4.

Nový příspěvek - obrázek

Dne 21.3.2008 slaví 50. narozeniny  pan Miloslav Brychta
Za TJ Sokol Charvátská Nová Ves mu přejeme hodně zdraví,štěstí a osobní pohody.

Výbor Oddílu kopané

...........................................................

Ch.N.Ves - Valtice 1:3 a 1:2

V ročníku 1998 získal ocenění nejlepšího střelce Martin Krevňák (8 branek), v ročníku 2000 získal stejné ocenění Saša Hakala (8 branek) a titul nejlepšího brankáře Roman Kalina.

............................................................

neděle 16.3.2008 v 15:00 hod.                 hřiště Lanžhot (Pastvisko)

S.Lanžhot "A" - S. Ch.N.Ves "A"

3:1     (2:1)

Branka: Beneš Vladimír

Sestava: Radek Košťál - Karel Herák, Pavel Michna, Vladimír Beneš, Radek Kaňa - Roman Hamšík (Radim Slavka), Dušan Fungáč, Petr Bača (Zdeněk Košťál), Marián Pavlík (Petr Michalec) - Zdeněk Masařík, Jiří Laža (Tomáš Bartošík)

sobota  15.3.2008 v 15:00 hod.                           hřistě LEDNICE !!!

Moravan Lednice "B" - Sokol Charvátská Nová Ves "B"

2:3 (1:2)

Branky: Jaroslav Votava, Petr Michalec, vlastní

Sestava: Miroslav Radkovič - Radek Kovanič, Pavel Polách, Jaroslav Votava (Jiří Baránek), Milan Kaňa - Jan Helešic (Petr Hlavatý), Roman Hamšík, Petr Darmovzal, Petr Michalec - Jiří Píža (Aleš Holomek), Petr Hruška

9.3.2008 v 16:00 hod.

Sokol Charvátská Nová Ves "A" - Velké Bílovice "A"

1:0 (1:0)

Sestava: Radek Košťál - Karel Herák, Radek Kaňa, Pavel Michna, Petr Michalec - Roman Hamšík (Petr Darmovzal), Marian Pavlík, Petr Bača, Petr Ilkovič - Zdeněk Masařík, Jiří Laža (Zdeněk Kuřil)

V posledním zápase zimního turnaje na umělé trávě, se konečně naše mužstvo dočkalo první výhry s kvalitním soupeřem (pomineme-li první zápas s Ladnou B). V prvním poločase byl náš tým fotbalovější a vytvořil si několik dobrých příležitostí ke skórování, např. akce po průniku Masaříka, kdy přesně nahrál Bačovi, který svou střelu z hranice pokutového území opřel o břevno a odražený míč Hamšík střelou nastřelil do protivníkova brankáře.  Další možnost ke vstřelení branky měl Masařík, kterému špatně kopnutou penaltu, za faul na Jiřího Lažu, brankář chytil. Co se nepodařilo Masaříkovi, to úspěšně dokonal Bača, který proměnil další nařízenou penaltu za hraní rukou v pokutovém území. Největší šanci protivníka zneškodnil se štěstím brankář Košťál, který na tuto soupeřovu šanci „namazal“ svým špatným odkopem. V druhém poločase utkání se hra obou týmů trochu zhoršila, co se týče fotbalovosti, ale i nadále se hrálo za vysokého tempa a nezměrné bojovnosti obou týmů.  A když brankou neskončil ani průnik Hamšíka, ani přímý kop Masaříka, a Jiří Laža nedokázal trefit  zcela opuštěnou bránu soupeře, který sice neustále bojoval, ale čistou šanci si nevypracoval, skončilo utkání zaslouženou výhrou našeho týmu.

...........................................

3.2.2008 v 11:00 hod.

Ch.N.Ves "A" - Ladná "B"

8:0 (2:0)

Branky: 2x Jiří Laža, Dušan Fungáč, Zdeněk Masařík, 1x Vladimír Beneš, Tomáš Bartošík

Sestava: Radek Košťál, Radek Kaňa, Dušan Fungáč, Vladimír Beneš, Karel Herák, Petr Hlavatý, Zdeněk Košťál, Zdeněk Masařík, Roman Hamšík, Jaromír Fukal, Petr Darmovzal, Jan Helešic, Jiří Laža, Tomáš Bartošík.

V dresu soupeře se objevilo hned několik hráčů, kteří ještě na podzim nastupovali za rezervu Charvátské Nové Vsi ( Petr Hruška, Jaroslav Tuček, Milan Štora). A také dva hráči, kteří za Sokol hráli před několika lety ( Tomáš Suchánek, Pavel Zima). Začátek zápasu byl ve znamení řady nepřesností na obou stranách, oba týmy si pomalu zvykaly na umělou trávu. V prvním poločase, kdy hráči soupeře ještě stíhali po fyzické stránce, kladl o dvě soutěže níž hrající hrající soupeř nečekaný odpor.    Ve druhém poločase se však rozdílná kvalita obou týmů plně projevila a od většího přídělu branek soupeře zachránil jen výborně chytající brankář Tomáš Suchánek.

..................................................

sobota 16.2.2008 v 15:00 hod.  !!!

Sokol Charvátská Nová Ves "A" - MSK Břeclav "B"

0:12   (0:2)

Sestava: Karel Herák, Dušan Fungáč, Vladimír Beneš, Radek, Kaňa, Radim Slavka, Petr Ilkovič, Roman Hamšík, Zdeněk Košťál, Tomáš Bartošík, Jan Helešic, Petr Michalec, Petr Darmovzal, Jiří Laža

V dalším utkání zimního turnaje na umělé trávě nastoupili naši hráči proti favoritu turnaje, mužstvu MSK Břeclav „B“ . Naši fotbalisté nastoupili v silně kombinované sestavě a do brány si z důvodu absencí brankářů museli vypůjčit brankáře z domácího MSK. Domácí tým bral utkání velmi prestižně a v jeho týmu se objevilo i několik hráčů z kádru „A“ mužstva včetně exligového Ivana Dvořáka. V první půli utkání byli naši hráči důstojnými soupeři i přes převahu domácích, odehráli  jej  kvalitně, i když s dvoubrankovým mankem. V druhém poločase se však kvalita obou týmů plně projevila, to už v dresu Charvátské chyběl doposud její nejlepší hráč Dušan Fungáč, který byl střídán. Na hřišti začala doslova řádit dvojice hráčů MSK Pekárek, Svoboda, ke které se přidali i ostatní hráči a skóre zápasu začalo nebezpečně narůstat. V té době naši hráči kupili chybu za chybou a domácí je předčili jak v nasazení, tak fotbalovosti a důrazu v osobních soubojích.

20.2.2008 v 17:00 hod.

Ch.N.Ves "A" - MSK dorost

1:3  ( 1:1 )

branka: Pavlík Marián

.....................................................

24.2.2008 v 16:00 hod.

Sokol Charvátská Nová Ves "A" - Sokol Kostice "A"

1:2   (1:1)

Branku vstřelil Tomáš Bartošík

Hráli: Karel Herák, Dušan Fungáč, Vladimír Beneš, Radek Kaňa, Radim Slavka, Petr Ilkovič, Roman Hamšík, Tomáš Bartošík, Zdeněk Masařík, Petr Bača, Jan Helešic, Petr Michalec, Petr Darmovzal, Jiří Laža

Přípravné utkání, hrané za příjemného slunečného počasí, ve kterém se Charvátská Nová Ves utkala se soupeřem z I.A třídy, bylo utkáním dvou zcela vyrovnaných týmů. Ba co víc v některých úsecích utkání byli naši hráči  lepšími. První branku utkání vstřelil v cca 10.minutě útočník Charvátské Nové Vsi Tomáš Bartošík. Po vstřeleném gólu měli naši hráči několik dalších možností ke vstřelení branky, trefou do „černého“ však neskončila žádná z nich. Do nebezpečných situací se dostali i fotbalisté Kostic, a ještě v první půli se jim podařilo vyrovnat.  Do druhé půle nastoupily oba týmy s několika změnami, obraz hry se ale neměnil, i nadále se jednalo o zcela vyrovnanou partii se spoustou šancí na obou stranách.  O osudu utkání se rozhodlo 3 minuty před koncem utkání, kdy se soupeři podařilo vstřelit vítěznou branku.  Utkání by však více slušel remízový výsledek.

................................................

1.3.2008

Sokol Charvátská Nová Ves - FK Valtice

1:5   (0:1)

Branka: Tomáš Křivánek

Sestava: Jan Helešic - Petr Darmovzal, Radek Kaňa, Vladimír Beneš, Karel Herák - Petr Michalec, Roman Hamšík, Petr Bača, Petr Ilkovič - Tomáš Bartošík, Jiří Laža (35´ Tomáš Křivánek)

V utkání kdy za Charvatskou, z důvodu mnoha absencí (zranění, pracovní povinnosti), nastoupilo pouze torzo obvyklé sestavy "A" týmu, bylo dalším nevydařeným zápasem zimního turnaje na umělé trávě v Poštorná. Na místě brankáře tentokrát nastoupil Jan Helešic, pro něhož to byla premiéra na tomto postu. V prvním poločase byla hra zcela vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách hřiště. Nutno dodat, že více šancí si vypracovali naši fotbalisté, ale jak už je tomu v posledních zápasech zvykem branku na rozdíl od soupeře nevsítili. Navíc se po zákroku volajícím po odpískání pokutového kopu v náš prospěch zranil útočník Jiří Laža, penalta se však nekopala. Krátce po začátku druhého poločasu komentoval podivné rozhodování rozhodčího Hrubého stoper Vladimír Beneš a byl nucen opustit hrací plochu. Hráči Valtic početní výhody plně využili a rychlými protiútoky do naivně hrající dezorientované obrany zasadili našemu týmu rozhodující smrtící rány. Za náš tým výsledek brankou korigoval střídající Tomáš Křivánek.

Pro zimní přípravu je ještě pro "A" mužstvo  a dorost zajištěna umělá tráva v Poštorné.Jedná se o tyto středy ,vždy od 18:00 hod. do 19:00 hod.:

6.2.2008

13.2.2008

27.2.2008

5.3.2008

........................................................
V sobotu 10. listopadu se naše mladší přípravka (ročník 1999 a mladší) zúčastnila halového turnaje v Mikulově. Pro většinu kluků to byl první vetší kontakt s halovým fotbalem, a i když všechny tři své zápasy prohráli, je třeba je za předvedený výkon pochválit. V turnaji se postupně utkali se slovenskou Galantou 0:5, místním Mikulovem 1:7 a vítězným MSK Břeclav 0:7.

Sestava: Baránek Martin, Duchoň Adam, Hakala Alexander, Kalina Roman, Kaňa Dan, Krejčiřík Stanislav, Polák David, Prudík Martin, Ratajský Ondřej, Suchánek Tomáš, Šmerda David, Vašíček Jan